Komunikat specjalny Announcement
Gabinet czynny:
Poniedziałek - piątek 09:00-20:00 (rejestracja do 19:30) Weekendy 10:00-20:00 (rejestracja do 19:00)
24.12 - 26.12 - nieczynne 31.12 - 09:00-17:00
01.01.2023 - nieczynne 06.01.2023 - nieczynne
Informujemy, iż personel gabinetu ze wzmożoną czujnością stosuje się do zaleceń i wytycznych z zakresu higieny i profilaktyki. Prosimy również o wcześniejszy kontakt telefoniczny z rejestracją oraz śledzić informacje na naszej stronie.
Usługi

Endodoncja

Gabinety stomatologiczne DuoDental - Endodoncja

Dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba, tkanek okołowierzchołkowych oraz ich powikłań. Leczenie kanałowe jest konieczne do wykonania przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, zapaleniach miazgi (nerwu ) zęba, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu, a także w leczeniu zębów parodontalnych (rozchwianych).

Podstawową metodą leczenia w tym dziale jest leczenie kanałowe (endodontyczne) zęba, które polega na usunięciu wewnętrznej, zainfekowanej miazgi zęba, oczyszczeniu i dezynfekcji kanału, a następnie osuszeniu i wypełnieniu na stałe kanału zębowego.

Gabinety stomatologiczne DuoDental - Endodoncja

Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne pozwala na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej jak również stanowi solidną podstawę pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach klasycznych i tych tworzonych w oparciu o implanty.