Komunikat specjalny Announcement
Regularne godziny otwarcia w terminie od 01.09 do 31.10:
Poniedziałek - niedziela 10:00-18:00 (rejestracja do 17:00)
Niedziela 01.11 nieczynne

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia na czas pandemii w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa i naszych Pracowników przyjmujemy tylko interwencyjnie, a zatem tylko nagłe i bólowe przypadki.
Informujemy, iż personel gabinetu ze wzmożoną czujnością stosuje się do zaleceń i wytycznych z zakresu higieny i profilaktyki. Prosimy również o wcześniejszy kontakt telefoniczny z rejestracją oraz śledzić informacje na naszej stronie.
Usługi

Periodontologia

Gabinety stomatologiczne DuoDental - Periodontologia

Jest to część stomatologii zajmująca się leczeniem przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w kości (dziąsło, kość otaczająca ząb, cement korzeniowy, więzadła mocujące ząb w zębodole).

Kiedy dochodzi do zapalenia, przyzębie ulega zniszczeniu a zęby są coraz słabiej osadzone w zębodole. Główną przyczyną powstawania zapaleń przyzębia jest niedostateczna higiena jamy ustnej, czynniki genetyczne, wady zgryzu ,zaburzenia immunologiczne, palenie papierosów oraz stres.

Gabinety stomatologiczne DuoDental - Periodontologia

Efektem paradontozy może być krwawienie z dziąseł, nadwrażliwość zębów, przykry zapach z ust, rozchwianie zębów, utrata zębów związana z utratą kości, zaburzenia wymowy w związku z utratą lub rozchwianiem zębów, a także zmiany w rysach twarzy.

Paradontoza skutkuje również wieloma powikłaniami ogólnoustrojowymi (podwyższone ryzyko miażdżycy, choroby serca, zapalenia stawów, niekorzystny wpływ na przebieg cukrzycy oraz chorób układowych).